Bagażnik bazowy to podstawa

5 miesięcy ago admin 0

 

Chyba wszyscy znamy sytuację, gdy podczas rodzinnego wyjazdu w naszym bagażniku samochodowym brakuje miejsca na bagaże. A wszystko jest przecież niezbędne! Ubrania, buty, zabawki, akcesoria na plażę, do tego rowery lub narty i okazuje się, że nasze auto jest za małe. Na szczęście istnieje ratujące nas z opresji rozwiązanie – bagażnik samochodowy w formie boxa,  jaki oferuje wypożyczalnia Auto Carrier. Jednak zanim zaczniemy wybierać odpowiedni box warto zwrócić uwagę na bardzo istotną kwestię – bagażnik bazowy.

 

Jak wybierać bagażnik bazowy?

To jaki bagażnik bazowy wybierzemy zależy od tego, jaki posiadamy samochód. Pierwszą propozycją jest bagażnik do aut z relingami standardowymi, to znaczy takich, w których zauważalny jest prześwit pomiędzy dachem samochodu a relingami. Wtedy wystarczy nam belka bazowa oraz stopa, dzięki której przymocujemy bagażnik do relingów. Druga propozycja to bagażnik bazowy do aut z relingami zintegrowanymi, a więc bez pustej przestrzeni między nimi a dachem. W tym przypadku element montażowy nie obejmie relingów w całości, a  jedynie chwyta je na górze niczym szczypce. Z kolei jeśli nasze auto w ogóle nie posiada relingów, to aby zamontować bagażnik bazowy będziemy potrzebowali belki bazowej, stopy oraz kitu. 

 

Bagażnik box

Jeśli już zamontujemy odpowiedni bagażnik bazowy pracownicy wypożyczalni Auto Carrier z pewnością pomogą nam również wybrać odpowiedni box. W tym przypadku rodzaj naszego samochodu również ma znaczenie. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę takie elementy jak nośność dachu czy długość oraz wysokość samochodu. Nie możemy przecież zamontować boxa, który będzie wystawał poza auto lub który po załadowaniu będzie zbyt dużym obciążeniem.