Bezpieczne inwestowanie — jak pomnażać pieniądze bez ryzyka?

7 miesięcy ago admin 0

Bezpieczne inwestowanie to bardzo popularny temat. Wiele osób chce pomnożyć swoje oszczędności bez zbędnego ryzyka. W tej kategorii istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają bezpiecznie zarobić na inwestowaniu swoich pieniędzy. Jak zatem bezpiecznie inwestować? O czym warto pamiętać? Odpowiedzi, przydatne porady i wskazówki prezentujemy poniżej.

Lokaty bankowe

Pierwszym rozwiązaniem, które jest najbezpieczniejsze, są lokaty bankowe. Na rynku istnieje wiele możliwości w tym kierunku. Dają one zysk rzędu ok. 2% do 5%. Na lokatach sumy do 100 00 euro są gwarantowane przez BFG, czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Do tej sumy możemy wpłacać na lokatę pieniądze bez obawy o ich utratę. Lokaty, jakie możemy spotkać, są zarówno krótkoterminowe na kilka miesięcy, jak i długoterminowe na kilka lat.

Obligacje państwowe

Jednym z ciekawych rozwiązań są obligacje państwowe. Państwo co roku wypuszcza daną ilość obligacji. W ten sposób pożyczamy państwu pieniądze na procent. Obligacje są gwarantowane przez państwo, więc można im zaufać. Do wyboru mamy zarówno kilkumiesięczne, jak i nawet kilkuletnie obligacje. Im są one dłuższe, tym większe oprocentowanie. Ich zakup jest prosty a poziom bezpieczeństwa duży.

Produkty strukturyzowane / Fundusze Inwestycyjne

Również banki dostarczają nam ciekawych i bezpiecznych rozwiązań. Dobrym pomysłem podczas inwestowania może być wybór również bankowych produktów strukturyzowanych. Dzięki nim inwestujemy nasze pieniądze we fundusze inwestycyjne, którymi zarządzają specjaliści danego banku. Część naszych pieniędzy pracuje na bezpiecznej lokacie, a część jest inwestowana w ryzykowne akcje i indeksy. W najgorszym razie otrzymujemy po roku sam kapitał bez zysku, a gdy fundusz odniesie sukces nawet do ok. 10% zysku. Należy jednak upewnić się u doradcy czy nasz kapitał jest na pewno bezpieczny.

Interesują Cię szybkie pożyczki online? Zajrzyj na stronę internetową https://pozyczkaplus.pl