Brazylia wczasy

1 rok ago admin 0

Brazylia w ostatnich latach stała się popularnym celem międzynarodowych wycieczek. Nie chodzi tu tylko o organizację wydarzeń sportowych, czy coroczny Karnawał w Rio, ale również o wspaniałą i dziką przyrodę. Od czego więc warto zacząć, aby przeżyć niezapomnianą przygodę na południowoamerykańskim kontynencie?

Podróżując do miejsca, jakim jest Brazylia wczasy zacznijmy od wizyty w stolicy raju – mieście Brasilia, gdzie warto zwiedzić Plac Trzech Mocarstw, pospacerować brzegiem jeziora Paranoa, a także podziwiać piękne widoki z Pałacu Świtu. Na miłośników relaksu i wypoczynku czekają dzikie i ukryte piaszczyste plaże Jericoacoara, którym towarzyszy lazurowa woda i egzotyczna flora. To jedno z najpiękniejszych miast w Brazylii, a także jedno z zaledwie kilku miejsc, z których można oglądać wschód słońca z perspektywy wody. Gdy naszym celem jest Brazylia, wczasy możemy również przeznaczyć na odwiedzenie Fernando de Noronha – archipelagu ponad dwudziestu wysp wulkanicznych, które charakteryzują się ostrymi pionowymi klifami, a także urokliwymi zatokami. Tutaj znajdziemy nie tylko turystów, ale również geologów, czy badaczy fauny i flory.

Na północy kraju znajdują się wydmy Lencois Maranhenses, które tworzą pustynię rozdzieloną wodą. W ich zagłębieniach powstały głębokie baseny, przy których możemy relaksować się i odpoczywać w towarzystwie ptaków oraz ryb. Chcąc udać się w miejsce bardziej zaludnione, polecamy miasteczko Salvador, w którym znajduje się wiele zabytków. Do 1763 roku było ono stolicą Brazylii, słynie ze swej oryginalnej i kolorowej architektury. Z kolei w stanie Minas Gerais znajduje się miasto Quro Preto, czyli Czarne Złoto, które zasłynęło z gorączki złota z XVIII wieku. Możemy podziwiać tu wiele barokowych budowli. Nie może nas również zabraknąć w Rio de Janeiro – mieście, które tętni życiem, słynie z corocznego karnawału, a także góry Corcovado – na jej szczycie znajduje się najsłynniejszy pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela, natomiast widok na panoramę miasta zapiera dech w piersiach.