Depilacja laserowa – pożegnaj się z niechcianymi włoskami na zawsze!

1 rok ago admin 0

Boisz się bólu towarzyszącego usuwaniu owłosienia woskiem? Denerwuje cię zbyt szybkie odrastanie włosków po goleniu tradycyjną jednorazową maszynką? Szkoda ci czasu na niezbyt przyjemny i niedokładny elektryczny depilator? Rozwiązaniem jest depilacja laserowa!

Na czym polega?

Depilacja laserowa jest najnowocześniejszą metodą usuwania niepożądanego na ciele owłosienia. Emitowana przez laser wiązka światła pochłaniana jest przez znajdującą się w mieszkach włosowych melaninę. Dzięki temu zniszczeniu ulega cebulka włosa wraz z całą macierzą. Na laser reagują jednak tylko włosy w fazie wzrostu, tzw. anagenu, który następuje co kilka tygodni. Z tego względu niemożliwe jest usunięcie owłosienia za jednym razem. By uzyskać najlepszy efekt zaleca się powtórzenie zabiegu około 4-6 razy z odpowiednią przerwą.

Przygotowanie

Przed zabiegiem skóra musi być bardzo dobrze nawilżona, dlatego na tydzień przed depilacją laserową zaleca się stosowanie balsamów do ciała. Prócz tego należy dokładnie zgolić włosy w miejscu planowanego trwałego usunięcia owłosienia.

Jak przebiega zabieg?

Pierwszym etapem jest konsultacja z kosmetologiem, który przeprowadza wywiad, a także eliminuje wszelkie przeciwwskazania. Następnie za pomocą specjalnego czytnika określa fototyp skóry, ocenia kolor, grubość i gęstość włosów. Wybiera odpowiednie parametry i wielkość głowicy (w zależności od obszaru ciała poddawanego depilacji, np. łydki, pachy, wąsik, broda, okolice intymne). Następnie przykłada głowicę lasera do skóry, który wysyła impuls świetlny. Po zakończeniu zabiegu na skórę nakłada specjalną maść łagodzącą.

Sprawdź ofertę salonu skinline – depilacja gliwice