Dlaczego dieta jest ważna?

12 miesięcy ago admin 0

Sposób odżywiania ma olbrzymi wpływ na pozostałe aspekty naszego życia i zdrowia. Prawidłowo zbilansowana dieta pozwala wzorcowo się rozwijać i pracować. Niestety nie wystarczy jeść dużo warzyw i owoców. To, co dobre dla jednych, może okazać się szkodliwe dla innych. Stąd bardzo ważne, by dieta nie tylko odpowiadała smakowym gustom, ale również stanowi zdrowia. Oznacza to, że musi uwzględniać wszelkiego rodzaju nietolerancje i alergie pokarmowe, choroby autoimmunologiczne i pozostałe choroby wewnętrzne. Ma przynosić w nich ulgę, nie zaś cierpienie. Jeśli nie do końca wiemy jak skomponować swój dzienny plan żywieniowy, najlepiej sięgnąć po poradę specjalistów. Kuźnia zdrowia to catering dietetyczny, konsultacje dietetyczne i treningi personalne. A zatem, nie czekaj, postaw na specjalistyczną diagnozę i mądre podejście do kwestii odżywiania.

Wyznaczniki dobrze zbilansowanej diety

Jak podaje www.kuźnia-zdrowia.pl prawidłowo skomponowana dieta musi dostarczać organizmowi odpowiednich ilości protein, tłuszczów i cukrów, a także błonnika, witamin i mikro- i makroelementów. W związku z tym, poszczególne dania powinny zapewniać mu taką ilość substancji odżywczych, która zapewni nam wystarczająco dużo energii, zaspokoi potrzeby wynikające z zachodzenia procesów wzrostu organizmu oraz procesów naprawczych.

Dieta a tryb życia

Najlepsi dietetycy przekonują, że dieta powinna być uzależniona przede wszystkim od naszego trybu życia i zdrowia. To, czy na co dzień spędzamy czas w pozycji siedzącej przed komputerem, czy pracujemy fizycznie, czy popołudniami lub o poranku odwiedzamy basen, siłownie, biegamy, czy może odpoczywamy leżąc na kanapie z książką, czy jesteśmy okazami zdrowia, czy cierpimy na jakieś choroby – wszystko to przekłada się na zapotrzebowanie naszego organizmu na określone składniki. Stąd sportowcy, którzy każdego dnia spalają kolejne pokłady tłuszczu potrzebują innego podejścia do kwestii odżywania aniżeli osoby otyłe.