Doradztwo energetyczne – przed lub po budowie

1 rok ago admin 0

Zarówno inwestorzy, jak i osoby prywatne, które planują budowę domu, są już w połowie prac budowlanych bądź też zdążyły się już z nimi uporać coraz częściej decydują się na skorzystanie z oferty biura usług inżynierskich, np. firmy Unicon. W trosce o poprawne wyposażenie obiektu, które pozwoli za rozsądną cenę utrzymać w nim odpowiedni komfort cieplny, sięgają więc po usługę doradztwa energetycznego.

Istota odpowiedniej izolacji

Dobra izolacja warunkuje nie tylko komfort cieplny domu, ale przede wszystkim komfort życia w nim. To dlatego w czasach, w których mamy powszechny dostęp do usługi doradztwa energetycznego, a co za tym idzie możliwość przeprowadzenia audytu termomodernizacyjnego warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Doradztwo energetyczne na etapie planowania budowy i w trakcie stawiania budynku

W ramach procedury termomodernizacyjnej na tym etapie przede wszystkim analizowany jest dobór materiałów, pod względem ich właściwości cieplnych. Ponadto z klientem omawiane są właściwe zabezpieczenia budynku przed wnikaniem do niego chłodu. Poza tym doradztwo energetyczne polegać ma na udzieleniu klientowi wskazówek na temat tego, jak kontrolować pracę oraz egzekwować swoje prawa w kontakcie z zespołami budowlanymi i termoizolacyjnymi. Z założenia konsultacje mają również doprowadzić do wyboru najlepszego z możliwych źródeł ciepła dla obiektu, którego one dotyczą. Wreszcie, jak czytamy na www.unicon-termo.pl biura usług inżynierskich podejmują się doradztwa w zakresie odpowiedniego usytuowania okien i szklanych przegród na planie domu.

Audyt energetyczny gotowych budynków

Audyt termomodernizacyjny może również być przeprowadzony w budynkach już stojących, które klienci zamierzają kupić. Procedura ta szacuje przecież wydatki na ogrzewanie na kilka kolejnych lat, a także sprawdza czy budynek został odpowiednio ocieplony.