Dywan bez roztoczy? Tkany na płasko!

8 miesięcy ago admin 0

Każde pomieszczenie w naszych domach odgrywa inną rolę, stąd wymagana odmiennego wyposażenia i dekoracji, chociażby dywanu, który z jednej strony pełni funkcję praktyczną, z drugiej ozdobną. I tak też puszyste modele z długim włosiem typu shaggy, idealnie pasują do sypialni, eleganckie, ręcznie tkane z wełny do salonów, zaś tkane na płasko do jadalni, przedpokojów, a nawet pokoi dziecięcych. Te ostatnie doskonale sprawdzają się więc w miejscach o wzmożonym ruchu, w sposób szczególny narażonych na eksploatację i zabrudzenia.

Tkanie dywanów metodą na płasko

Co ciekawe, dywany płaskotkane nie posiadają tradycyjnego, strzyżonego runa, a podczas ich produkcji nie tworzy się węzłów ani pętli. W zamian przeplata się między sobą włókna wątku i osnowy. Można więc tworzyć wszelkiego rodzaju formy, przypominające robótki ręczne, zarówno całkowicie płaskie, jak i bardzo grube. Popularnym wykończeniem są tu tradycyjne frędzle. W sklepach internetowych, takich jak Carpetoutlet znajdziemy dywany płaskotkane z materiałów naturalnych oraz tworzyw sztucznych.

Cechy dywanów płaskotkanych

Niewątpliwie dywany tkane metodą na płasko są ładne, oryginalne, a przy tym niesamowicie praktyczne. Pomiędzy ciasno splecione włókna nie przenika ani kurz, ani roztocza, ani żadne inne zanieczyszczenia. Stąd też, modele te można określić mianem hipoalergicznych. W związku z tym, że plamy osiadają wyłącznie na powierzchni materiału, niezwykle łatwo utrzymać je w czystości. Tym bardziej, że dywany płaskotkane dostępne na www.carpetoutlet.pl są lekkie, więc zwinięcie i wyniesienie do czyszczenia nie jest żadnym problemem. A zatem, tego typu modele z pewnością przypadną do gustu osobom, które dzielą swoje mieszkania ze zwierzętami domowymi.