Innowacyjne technologie marki Kawasaki na przykładzie modelu Ninja H2

12 miesięcy ago admin 0

Dwukołowe maszyny japońskiego koncernu motocyklowego Kawasaki to jedne z najpopularniejszych na całym świecie. Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych modeli, firma regularnie unowocześnia i opracowuje coraz to nowsze, bardziej zaawansowane technologicznie modele pojazdów. Jednym z nich jest kultowy Kawasaki Ninja H2, który stanowi ucieleśnienie pasji i technicznej doskonałości. Jakie innowacyjne rozwiązania w nim znajdziemy? Przekonajmy się na przykładzie oferty autoryzowanego salonu Kawasaki – Moto Hangar.

Supercharged engine

W przeciwieństwie do sprężarek innych producentów, Kawasaki gwarantuje wysoką wydajność w szerokim zakresie stopni i ciśnień przepływu powietrza. Tym samym zapewnia motocyklowi duże przyspieszenie. Dzięki temu silnik jest zdecydowanie bardziej kompaktowy, zarówno mniejszy, jak i lżejszy.

System KIBS

Jak podaje www.motohangar.pl aKIBS to pierwszy system, który integruje komputer sterujący silnikiem z komputerem zarządzającym systemem ABS. Takie rozwiązanie bezpośrednio przekłada się na precyzyjną pracę maszyny. Ponadto umożliwia redukcję dużych spadków ciśnienia hydraulicznego podczas hamowania, a także stabilizację procesu hamowania i minimalizację efektu unoszenia się tylnego koła i utraty przyczepności w chwili redukcji biegu.

Malowanie w technologii lustrzanej

Lakier Kawasaki cechuje się metalicznym, lustrzanym połyskiem. W miejscach zacienionych lakier ma barwę podstawową, z kolei w świetle słonecznym zyskuje bogactwo refleksów, co w sposób szczególny podkreśla rzeźbę nadwozia motocyklu. Efekt ten uzyskano poprzez zastosowanie reakcji lustra srebrnego, w wyniku której tworzy się warstwa czystego srebra.