Kawasaki Ninja H2 – ucieleśnienie pasji i technicznej doskonałości

1 rok ago admin 0

2Jedne z najbardziej znanych na świecie motocykli to pojazdy japońskiej marki Kawasaki. Od momentu powstania pierwszego jednośladowca w 1961 roku, aż do dziś firma nieustannie wprowadzana nowe modele, zaskakując innowacyjnymi technologiami i różnego rodzaju ulepszeniami. Ich premiery za każdym razem z niecierpliwością oczekują najwięksi fani motoryzacyjnych wrażeń. Podobnie było w 2016 roku, kiedy to Kawasaki wypuściło na rynek nowy model sportowego Kawasaki Ninja H2. Przyjrzyjmy się bliżej kilku najważniejszym technologiom, w które został wyposażony.

Supercharged engine

Kawasaki, w przeciwieństwie do innych sprężarek oferuje wysoką wydajność w szerokim zakresie stopni i ciśnień przepływu powietrza. Przekłada się to na duże przyspieszenie oraz zbędność użycia intercoolera, dzięki czemu silnik jest bardziej kompaktowy – zarówno mniejszy, jak i lżejszy. Niezwykle istotnym elementem, który warunkuje wysoką wydajność sprężarki jest także mały wzrost temperatury podczas jazdy.

KQS

Specjalny mechanizm dzieła Kawasaki służący szybkiej zmianie przełożeń, pomaga kierowcom zmaksymalizować przyspieszenie na torze poprzez zmianę przełożeń bez sprzęgła przy całkiem otwartej przepustnicy. KQS wykrywa aktywowanie dźwigni zmiany biegów i wysyła informację do ECU, który odcina zapłon. Umożliwia to zmianę przełożenia na wyższe bez konieczności użycia sprzęgła.

Kontrola skręcania Kawasaki

Zadaniem tego systemu jest kontrolowanie parametrów silnika i podwozia podczas skręcania – od wejścia w zakręt, przez wykonywanie manewru, aż po wyjście z niego. Oznacza to, że układ moduluje siłę hamulców oraz moc silnika, by zapewnić płynne przejście z przyspieszenia do hamowania i odwrotnie.

Zobacz ofertę motocykli Kawasaki na: http://motohangar.pl/dealer-kawasaki/