Łazienka w ciepłych barwach

7 miesięcy ago admin 0

 

Aranżując łazienkę często sięgamy po czasopisma lub inspirujemy się stronami internetowymi. Bazujemy też na propozycjach doświadczonych firm, jak np. Krzemień. Szukając pomysłu z pewnością napotkamy na różne propozycje – od minimalistycznego stylu industrialnego, poprzez nowoczesny high-tech czy naturalną rustykalność, aż po bogato zdobiony glamour. Jednak jedną z najczęściej wybieranych propozycji jest obecnie skandynawska łazienka – uwielbiana przez miłośników nowoczesnego minimalizmu i ciepłych wnętrz. Czym się charakteryzuje?

 

Skąd pochodzi skandynawska łazienka?

Jak już wskazuje sama nazwa, skandynawska łazienka  pochodzi  właśnie ze Skandynawii. Styl ten jest zlepkiem wpływów różnych państw. Ponadczasową bazę aranżacyjną stanowią szwedzka prostota, duńskie umiłowanie bieli i fińskie akcenty czerni. Skandynawska łazienka jest zatem prosta, elegancka i oryginalna jednocześnie. Chociaż wymaga dużego wyczucia i umiaru, to w zamian daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

 

Czym się cechuje skandynawska łazienka?

To co w pierwszej kolejności kojarzy się większości osób ze stylem skandynawskim to odcienie pasteli i naturalne materiały. I zdecydowanie są to bardzo trafne skojarzenia. Skandynawska łazienka jest bowiem utrzymana w minimalistycznej formie i prostym wzornictwie. Przeważają w niej jasne kolory, głównie biel i szarość, ale też delikatne róże, błękity i zielenie. Ale skandynawska łazienka obowiązkowo musi uwzględniać również elementy wykonane z naturalnych materiałów. Mowa tu na przykład o kamiennych dozownikach na mydło, ceglanej ścianie czy lnianych roletach. Doskonałym pomysłem będzie również wstawienie wiklinowego krzesła lub wykorzystanie rattanowych doniczek. Popularne jest także drewno – buk, jesion, dąb i sosnę, gdyż posiadają one naturalną strukturę.