Pedicure kosmetyczny czy domowy?

6 miesięcy ago admin 0

 

Regularne peelingowanie, usuwanie zrogowaciałego naskórka, nawilżanie oraz dbanie o paznokcie i skórki w stopach to codzienny nawyk, który posiada niewiele osób. Tymczasem zbliżające się lato powoduje, że nasze stopy coraz częściej wystawione są na ekspozycję. Na szczęście można skorzystać z oferty dostępnej na przykład na stronie internetowej www.pilnikizalotka.pl, gdzie w ofercie znajdziemy pedicure kosmetyczny. Jednym z oczywistych powodów są bez wątpienia względy estetyczne. Ale przecież stopy odgrywają bardzo ważną rolę, gdyż to na nich każdego dnia opieramy cały ciężar naszego ciała. Są zatem szczególnie narażone na podrażnienia.

Pedicure kosmetyczny w salonie

Pedicure kosmetyczny na przykład w salonie Pilnik i Zalotka, to doskonale rozwiązanie dla osób, które nie maja czasu na takie zabiegi w domu. W pierwszej kolejności pedicure kosmetyczny złuszczy zrogowaciały naskórek i nawilży stopy. Po drugie pomoże nam zadbać o higienę  paznokci – unikniemy w ten sposób zakażeń. Po trzecie zaś zyskamy relaksujący zabieg. Pamiętajmy, że w pielęgnacji stóp liczy się regularność – tylko rzetelnie przeprowadzony pedicure kosmetyczny raz na 4-5 tygodni w gabinecie kosmetycznym sprawi, że osiągniemy wymarzone efekty.

 

Pedicure domowy

Nie tylko pedicure kosmetyczny, ale też domowy daje rezultaty. Zabiegi domowe rozpoczynamy od kąpieli stóp, gdyż zrogowaciały naskórek najłatwiej usunąć, kiedy jest zmiękczony. Najlepiej jest, by była ona ciepła, ale nie zbytnio gorąca. Można użyć płatków mydlanych, żelu lub soli do kąpieli. Na letnie orzeźwienie idealnie sprawdzają się również olejki eteryczne – tymianek, szałwia i pokrzywa działają grzybo- i bakteriobójczo. Kolejnym etapem jest ścieranie zrogowaciałego naskórka przy pomocy tarki lub pumeksu. Wiele kobiet, które wykonują pedicure domowy wykorzystuje także do zabiegu peelingi. Na koniec należy stopy nawilżyć za pomocą specjalnego kremu i możemy cieszyć się pięknymi nogami.