Pendrive – wybierz model odpowiedni dla siebie

1 rok ago admin 0

Jakiś czas temu nikt nie przypuszczał, że dane, zdjęcia, pliki muzyczne, a nawet filmy będzie można zgromadzić na jednym, małym urządzeniu. Dawniej wszystkie pliki przechowywało się na dyskietce, później na płytach CD lub DVD. Ich pojemność nie była jednak zbyt duża, dlatego szuflady biurek wypełniały się coraz większą ich ilością. Dziś płyty są wykorzystywane już przez niewielką ilość osób – łatwiej jest skopiować dane na pedrive’a.

Szeroki wybór na rynku

W dzisiejszych czasach firmy produkujące pendrivy prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów. Dostępne urządzenia przenośnej pamięci różnią się już nie tylko marką i ceną. Firma Solsen oferuje modele o różnej pojemności – od 1 GB, aż do 1 TB. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się pojemności 16 oraz 32 GB. Jest to prawdopodobnie cecha, którą kieruje się największa ilość klientów. Pendrivy różnią się także szybkością transferu danych, na co klienci zwracają już nieco mniejszą uwagę. Istotne znaczenie ma również surowiec, z jakiego wykonane jest urządzenie. Te z tworzywa sztucznego nie są tak odporne, jak te zrobione z metalu. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast pendrivy pokryte powłoką gumową.

Design też ma znaczenie!

Wiele osób zwraca olbrzymią uwagę na wygląd pendrive’a. Jaki ma kolor, fakturę czy motyw przewodni. Firma Solsen w swej ofercie daje bardzo duże pole wyboru. Zaczynając od urządzeń standardowych, poprzez te w postaci opaski/bransoletki, a kończąc na tych w formie karty, którą zawsze można mieć w portfelu. Różnorodność widoczna jest także w kolorach, kształtach i materiałach. Możliwe jest również stworzenie własnego napisu (np. imienia, inicjałów) lub grafiki (np. wzorów geometrycznych). Dzięki takiej opcji, łatwe staje się zaprojektowanie własnego, niepowtarzalnego urządzenia.

Wejdź na http://www.solsen.pl i sprawdź szeroką ofertę powerbanków oraz pendrivów