Plaże wulkaniczne

1 rok ago admin 0

Na terenie Teneryfy oczywiście większość turystów spędza bardzo wiele czasu nad wodą i to zawsze doskonały sposób na odpoczynek. Woda jest czysta, ciepła i zabawa nad nią będzie dla turystów rzeczywiście sposobem na miłe spędzenie czasu. Ciekawa jest między innymi charakterystyka tych plaż i wydaje się, że warto zapoznać się z tym szerokim przekrojem różnych kamieni, które na plażach na tej wyspie będziemy mogli zobaczyć.

Pozostałości po wulkanach

W sumie na terenie wysypy znajduje się mniej więcej 70 plaż dostępnych dla turystów. Mają one różne odcienie i grubość piasku. Znajdziemy pośród nich między innymi ciemny wulkaniczny pył, szare i brązowe plaże z niewielkimi kamyczkami jak i też te najpiękniej prezentujące się plaże ze złocistym piaskiem. Jeśli chodzi o czarne plaże z pyłu wulkanicznego, które nie są powszechnie spotykane znajdują się między innymi: Playa del Socorro, Playa de San Marcos, Playa Bollullo i Playa Jardin w Puerto de la Cruz.

Dla miłośników sportów wodnych

Na teneryfie znajdziemy około 400 km oceanicznego wybrzeża i jest to idealny teren do tego, by uprawiać zróżnicowane sporty wodne. Jeśli ktoś stawia na Kitesurfing czy windsurfing na tym terenie na pewno będzie zadowolony ze stworzonych warunków. Plaże w Las Americas czy El Medano są wprost stworzone właśnie dla miłośników sportu wodnego. Tereny na wyspie stworzone są właśnie pod kątem sportów wodnych, widać tam przekonanie, że taka forma aktywności jest doskonała, dlatego nie będzie problemów z wypożyczeniem sprzętu sportowego.

Zarezerwuj noclegi na Teneryfie w apartamentach http://happyapartmentstenerife.com/pl/