Plusy i minusy dywanów ręcznie tkanych z wełny

9 miesięcy ago admin 0

Niezmiennie, od wielu lat dywany wełniane to symbol luksusu i elegancji. Mimo, że w sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak Carpetoutlet znajdziemy masę modeli wykonanych z tworzyw sztucznych, np. z polipropylenu, wciąż każdy z nas marzy docelowo o ręcznie tkanym, naturalnym dywanie. Jednak przed ostateczną decyzją o zakupie warto znać plusy i minusy dywanów wełnianych, choć oczywiście pierwsze zdecydowanie przeważają nad drugimi.

Zalety

Po pierwsze, dywany wełniane cechują się naturalną wilgocią, stąd stanowią idealne rozwiązanie do mieszkań, w których powietrze jest suche. Podczas wilgotnych dni, wełna pochłania ją, dzięki czemu, gdy robi się sucho, oddaje ją do powietrza. Po drugie, modele te są antyelektrostatyczne, przyjemniejsze w codziennym użytkowaniu. Po trzecie, wełna jest dobrym termoizolatorem – doskonale ociepla posadzki kamienne bez ogrzewania podłogowego. Po czwarte, materiał ten jest bardzo sprężysty i wytrzymały – runo nie odkształca się pod ciężarem mebli. Po piąte, dywany dostępne na www.carpetoutlet.pl są po prostu naturalne, ekologiczne, przyjazne dla środowiska naturalnego.

Wady

Pierwszą z wad dywanów ręcznie utkanych z wełny jest ich wysoka cena, która oczywiście wynika z najwyższej jakości materiałów i wykonania. Niektóre osoby mogą uznać, że w pierwszych kilku miesiącach użytkowanie tych modeli jest uciążliwe, a to ze względu na naturalny proces ich pylenia. Poza tym, dywany wełniane nie nadają się dla alergików, ponieważ z łatwością osiada w nich kurz i roztocze. Wreszcie, o ile codzienna pielęgnacja dywanów wełnianych nie sprawia żadnych problemów, o tyle trzeba uważać na silniejsze zabrudzenia, gdyż istnieje ryzyko, że nie uda nam się wywabić plamy.