Pomoc ortodontyczna – kiedy jest konieczna?

3 miesiące ago admin 0

 

Ortodonci przeżywają prawdziwe oblężenie – Polacy masowo decydują się na poprawę wyglądu uzębienia. Dotyczy to przede wszystkim osób dorosłych, które chcą cieszyć się pięknymi, równymi zębami. Od lat profilaktyka ortodontyczna poprawia się, oferując pacjentom coraz to nowe rozwiązania. Dlaczego prawidłowy zgryz jest tak ważny? Warto przyjrzeć się temu problemowi z bliska.

Krzywy zgryz – w czym może szkodzić?

Wady gryzu wykrywa się już  u kilkuletnich dzieci, jednak leczenie ortodontyczne w większości przypadków zalecane jest dopiero w momencie, kiedy dziecko zdobędzie wszystkie zęby stałe. Do najważniejszych efektów krzywego zgryzu zalicza się nierównomierne ścieranie zębów oraz trudności w ich czyszczeniu. Wady zgryzu uniemożliwiają dotarcie do wszystkich szczelin pomiędzy zębami, co w szybki czasie może skutkować próchnicą. Krzywy zgryz niebagatelnie wpływa na sposób mówienia, może prowadzić do błędnej artykulacji głosek, utrwalenia nieprawidłowego sposobu mówienia. Wady zgryzu mogą również wpływać na wygląd twarzy – w skrajnych przypadkach zmiany są tak duże, że mogą szpecić do końca życia. Dzisiaj medycyna pozwala jednak skutecznie walczyć z większością schorzeń, dając pacjentom szansę na zdrowe i piękne zęby.

W przypadku osób dorosłych krzywy zgryz to przede wszystkim problemy z czyszczeniem zębów oraz estetyką. W związku z tym ostatnim wiele osób dorosłych podejmuje leczenie.

Jak rozpoznać dobry gabinet ortodontyczny?

Profesjonalne gabinety ortodontyczne szczycą się nie tylko wykwalifikowanym personelem, ale również odpowiednim wyposażeniem. W gabinetach nie może zabraknąć również profesjonalnego sprzętu (sprzęt medyczny do gabinetów ortodontycznych znajdziemy na stronie sklep.rokodent.com). Decydując się na leczenie warto zasięgnąć opinii osób, które miały już do czynienia z gabinetami tego typu.