Renowacja srebra – czyli czym go czyścić?

3 tygodnie ago admin 0

Srebro jako metal szlachetny jest zaraz po złocie jednym z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji biżuterii, galanterii stołowej, sztućców oraz zdobień różnorodnych przedmiotów codziennego użytku. Jest to zarazem metal szlachetny o stosunkowo kłopotliwych właściwościach. Srebro bardzo często czernieje bądź żółknie, odbierając blask i pierwotne piękno – stąd bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja oraz konserwacja wyrobów srebrniczych.

Najlepszy materiał do czyszczenia srebra

Wśród najlepszych materiałów wykorzystywanych do celów pielęgnacyjnych oraz konserwująco-czyszczących jest ceniona na całym świecie mikrofibra. Jest to specjalny, powstały przy użyciu nowoczesnych technologii typ mikrowłókna składający się z odpowiedniej mieszanki bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych (nylon). Otrzymane w ten sposób mikrowłókna są 10 razy cieńsze niż jedwab i aż 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Mikrofibra jest wykorzystywana przede wszystkim do produkcji tkanin w przemyśle tekstylnym. Mikrofibra jest powszechnie stosowana przy produkcji materiałów czyszczących, w tym ściereczek do srebra. Ściereczka do czyszczenia wyrobów ze srebra z mikrowłókna dokładnie czyści oraz pielęgnuje elementy galanterii stołowej, sztućce oraz biżuterię. Dzięki specjalnej powłoce bardzo precyzyjnie dociera do różnych zakamarków. W ofercie sklepu HEFRA, znajdziecie Państwo wysoko gatunkowe ściereczki do czyszczenia srebra, które przydadzą się w każdym domu.

Bawełna z połyskiem

Wśród innych materiałów do pielęgnacji srebra znajdziemy rękawiczki z bawełny, których podstawową właściwością jest nadawanie połysku naszym srebrnym nabytkom. Stosowane w połączeniu ze specjalistycznym produktem, będą idealnym zestawem konserwującym.