Spódnice a rodzaj figury – wybieramy stylizację

1 rok ago admin 0

Dobrze dobrana spódnica to nie tylko ładna stylizacja, ale także wygoda. Warto więc wiedzieć, czym kierować się przy jej wyborze, zwłaszcza że każda z nas ma inną figurę, a więc każda potrzebuje innej spódnicy.

Najważniejsze to w ogóle określić, jaki jest nasz typ figury. Może być to bowiem:
– figura raczej prosta, w której ani nie odstają biodra, ani nie ma większych wcięć w talii.;
– figura z szerokimi biodrami;
– figura, w której najszerszym elementem są ramiona;
– figura raczej krągła.

I tak, jeżeli posiadamy tę pierwszą, najlepiej wybierać spódnice z zawężeniem u samego dołu, dzięki czemu nasz tułów uzyska efekt optycznego wydłużenia. Dobrze jest też dobrać do takiej figury koronki, natomiast nie ubierać plis.

W przypadku figury z szerokimi biodrami najlepiej sprawdzają się przeciwne do powyższych, tj. nie zawężone u dołu, ale rozszerzone. Warto też postawić na pionowe wzory, natomiast unikać odsłaniania kolan.

W trzecim przypadku najlepiej sprawdzą się spódnice rozszerzone u dołu, natomiast najgorzej odsłaniające kolana i jeszcze krótsze. W czwartym przypadku z kolei – tj. w przypadku figury raczej krągłej – najlepiej sprawdzą się te, które wyeksponują nasze nogi. Tu – w przeciwieństwie do figury powyższej – warto odkryć kolana, a unikać modeli zbyt szerokich.

Oczywiście – poza dopasowaniem spódnicy do figury – warto również zwrócić uwagę jej kolor. Co jakiś czas wracają do łask np. spódnice z czarno-białymi pasami – może i nam takie będą pasować? A może warto zwrócić się ku tegorocznym trendom, którym jest pomarańcz i kolory cytrusowe? Jeśli i to nie, zawsze zostaje klasyczna czerń – pasująca właściwie do każdej stylizacji, zarówno codziennej, jak i bardziej eleganckiej.

Na koniec wreszcie – komfort. Nie może być tak, że poświęcamy go kosztem ładnej prezencji. Ta ostatnia jest ważna, owszem, ale brak komfortu, powodujący zresztą ograniczenie ruchów, gorsze samopoczucie itd., przyczyni się do odbioru naszej stylizacji przez innych jako o wiele gorszej, aniżeli gdybyśmy były swobodne, zadowolone i uśmiechnięte. https://www.tate.pl/kategoria/damskie/odziez-damskie/spodnice-odziez-damskie/