W jaki sposób pielęgnować naturalny, wełniany dywan?

8 miesięcy ago admin 0

Dywan wełniany to jeden z wielu rodzajów, jakie dostępne są na rynku. Wśród modeli z włókien syntetycznych i tych tkanych na płasko stanowi swego rodzaju symbol luksusu i elegancji. Dywan naturalny – wełniany – często wyróżnia się bowiem ceną, jednak jak twierdzą użytkownicy, warto w niego zainwestować. Przyjazny dla środowiska, ciepły i miły w dotyku, trwały, a w dodatku tkany ręcznie. Czegóż można chcieć więcej od dywanu? Jedyne na co trzeba zwrócić szczególna uwagę to jego pranie i utrzymywanie w czystości, które może wydawać się nieco kłopotliwe.

Czystość na co dzień

To na co należy zwrócić szczególną uwagę to systematyczne odkurzanie wełnianych dywanów. To najprostszy i jednocześnie najważniejszy element pielęgnacji, który pozwala utrzymać je w czystości. Odkurzanie pomaga pozbyć się włosków, które naturalnie „wychodzą” z dywanu w tzw. procesie pylenia lub linienia. Widoczne jest to szczególnie w pierwszych miesiącach użytkowania. Doskonale sprawdza się również trzepanie dywanów. Producenci zalecają, by robić to minimum dwa razy w roku. Dzięki temu można pozbyć się zgromadzonego w wełnie kurzu, piachu, włosów czy roztoczy.

Pranie

Gdyby zapytać przechodniów na ulicy czy można prać wełniane dywany, z pewnością znaczna większość stanowczo odpowiedziałaby, że jest to absolutnie zakazane. Nic dziwnego – takie panuje powszechne przekonanie o dywanach z naturalnego włosia. Tymczasem okazuje się, że nie jest to prawdą i jest wręcz przeciwnie. Jak zapewniają pracownicy http://carpetforyou.pl pranie z użyciem wody jest jak dotąd jedynym sposobem na usunięcie z naturalnych modeli plam i innych zabrudzeń, które wsiąkły głęboko w runo. To również doskonała metoda na przyspieszenie linienia włókien – nie warto zatem martwić się, że w wodzie pozostaje sporo wełnianego włosia. Nie powinien nas również przerażać specyficzny owczy zapach, który jest naturalny, gdy zmoczymy dywan. Natomiast to co jest najważniejsze – woda musi być letnia. Nie zimna, nie gorąca – letnia. Nie wolno również moczyć dywanu zbyt mocno, a detergenty których będziemy używać muszą być przeznaczone do wełny.