Standardy mocowań w samochodzie: montaż bagażnika bazowego

7 miesięcy ago admin 0

 

Belki bazowe oraz relingi dachowe wraz z potrzebnymi akcesoriami stanowią jedne z najczęściej kupowanych elementów bagażowych, ułatwiających podróżowanie samochodem. Współczesne systemy montażu bagażnika bazowego na dachu uległy jednak pewnym modyfikacjom technicznym (głównie ze względu na nieustające ulepszenia proponowane przez producentów). Dzisiaj, montaż bagażnika bazowego jest bardzo często uzależniony od kształtu dachu samochodowego, a także od jego wielkości.

Montaż bagażnika bazowego – na czym polega?

Pierwszym krokiem przed przystąpieniem do montażu bagażnika bazowego, będzie zapoznanie się z właściwymi rodzajami dachów, aby bez przeszkód dopasować bagażnik do swojego modelu. Pierwszym, są dachy standardowe, w których nie występują fabrycznie dopasowane punkty montażowe bagażnika. Montaż bagażnika bazowego na standardowej powierzchni nie może odbyć się z zastosowaniem relingów dachowych bez ich dokupienia. Przyczyną jest fakt, że producenci nie dołączają ich do zestawu. Kolejnym, flagowym modelem są dachy wyposażone w fabrycznie dedykowane punkty montażowe. Producenci takich samochodów wzięli pod uwagę poczucie komfortu kierowcy, ułatwiając montaż bagażnika bazowego.

Montaż bagażnika bazowego – relingi

Montaż bagażnika bazowego w samochodach wyposażonych w relingi dachowe, najczęściej opiera się elementach posiadających różnorodne kształty. Wśród nich wymieniane są zaczepy, które dostosowuje się do modeli pojazdów. Pierwszy, opiera się na standardowych relingach, z wyraźnie podkreślonym prześwitem, występującym pomiędzy belką wzdłużną a dachem samochodowym. Drugi model, to bagażnik ze zintegrowanym relingiem, nie posiadający prześwitu. Podczas montażu takiego bagażnika, należy zastosować odpowiednio wyprofilowaną stopkę, która będzie dopasowana do profilu relingów dachowych samochodu.

Szukasz profesjonalnych bagażników samochodowych? Zapoznaj się z szeroką ofertą firmy http://www.amos.auto.pl