Sypialnia i garderoba – jak urządzić je funkcjonalnie?

4 tygodnie ago admin 0

 

Sypialnia i garderoba w jednym to częste połączenie w polskich domach – zazwyczaj sypialnia skorelowane są dla nas z miejscami, gdzie możemy czuć się swobodnie, również w czasie wybierania strojów na cały dzień. Zaprojektowanie takiej sypialni nie zajmie nam wiele czasu i z pewnością nie będzie problematyczne. Istotne są jednak odpowiednie meble i dodatki. 

Idealna sypialnia – jak ją zaprojektować?

Centralne miejsce w naszych sypialniach powinno zajmować wygodne łóżko – wśród najchętniej wybieranych wymienia się łóżka osadzone na ramie, z dodatkowymi komorami do przechowywania, np. pościeli. Szukając idealnego łóżka zwracajmy uwagę na to, aby stelaż był półautomatyczny – dzięki temu z łatwością dostaniemy się do wewnętrznych komór. 

Jakie kolory powinny królować w sypialni? Z pewnością jasne, takie, które nie będą nas przytłaczać i sprawiać, że pomieszczenie będzie wydawać się optycznie mniejsze. Rekomendowane są beże oraz błękity, doskonale wyglądające również razem. Taką sypialnię możemy udekorować pięknym lustrem w złotych, cienkich ramach. Na ścianach warto powiesić ulubione grafiki czy zdjęcia. Ograniczmy ustawianie w sypialniach komputerów czy telewizorów.

Szafa do zabudowy

Szafa do zabudowy jest najważniejszym punktem naszej garderoby w sypialni – wykona ją dla nas firma taka jak chobotdesign.pl. Doświadczone firmy zaproponują nam najlepsze rozwiązania, a jednocześnie wskażą materiały, wykonają niezbędne pomiary i zainstalują szafę w pomieszczeniu. Wnętrze szafy może być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb – w trakcie realizacji zamówienia warto zaznaczyć, jakie sekcje są dla nas ważne lub poprosić o indywidualne zaprojektowanie wnętrza takiej szafy. Dzięki temu mebel będzie dopasowany do naszych potrzeb i pomieści nie tylko ubrania, ale też płaszcze, kurtki, biżuterię, obuwie, dodatki.