Sztuczne rzęsy – hit współczesnego makijażu

3 miesiące ago admin 0

Telewizja, prasa czy uliczne bilbordy bombardują nas reklamami, w których modelki prezentują piękne, długie, gęste i podkręcone rzęsy. W rzeczywistości jednak okazuje się, że nie każda z nas może pochwalić się takim atutem. Oczywiście staramy się zaakcentować oko i kupujemy coraz to nowsze tusze do rzęs, by osiągnąć efekt z reklam. Tymczasem możemy skorzystać z oferty dostępnej na www.drogerialilaroz.pl i zakupić sztuczne rzęsy – kępki lub na pasku.

Od czego zacząć?

Jeśli już wybierzemy sklep, gdzie zakupimy rzęsy i będzie to np. Drogeria Lilaróż, to musimy odpowiednie je dobrać. To, czy wybierzemy rzęsy na pasku czy kępki zależy od naszych indywidualnych preferencji. Rzęsy na pasku są troszkę wygodniejsze w aplikacji, bo nakłada się je praktycznie w trzech ruchach. Z kolei kępki wyglądają o wiele bardziej naturalnie i można przy ich pomocy modelować kształt oka. Jednakże wielkość oka i długość naszych naturalnych rzęs nie mają tutaj znaczenia, bo sztuczne rzęsy można przyciąć do dowolnej długości. Następnie należy wybrać odpowiedni klej i można przystąpić do działania.

Aplikacja rzęs i ich usuwanie

Aby ułatwić sobie aplikację warto na samym początku namalować grupą kreskę na górnej powiece z pomocą kredki lub eyelinera i wytuszować własne rzęsy. Jeśli wybieramy rzęsy na pasku (w całości) to smarujemy klejem pasek rzęs, czekamy około 30 sekund i nakładamy je trzymając pęsetą – najpierw na środku, następnie przy wewnętrznym kąciku oka i zewnętrznym. Należy je dość mocno docisnąć. Trzeba pamiętać, żeby przykleić rzęsy możliwie jak najbliżej naturalnej linii rzęs. Następnie powinno się zamalować delikatnie kredką miejsca, gdzie klej jest widoczny i wytuszować wszystkie rzęsy razem. Jeśli natomiast chcemy pozbyć się sztucznych rzęs, to najlepiej zrobić to podczas demakijażu. Wystarczy mocniej nasączyć wacik płynem micelarnym i przytrzymać chwilę przy oku – rzęsy same zaczną odchodzić bez konieczności ich wyrywania.