Uczymy najmłodszych odpowiedniego zachowania przy stole, czyli wybieramy sztućce dziecięce

12 miesięcy ago admin 0

Kiedy do menu naszych pociech dołączamy coraz więcej potraw, przychodzi też czas na ich usamodzielnienie. To odpowiedni moment, aby dzieci zaczęły posługiwać się łyżką i widelcem. W końcu nie od dziś wiadomo, że maluchy zdecydowanie szybciej przyswajają wiedzę aniżeli osoby starsze. Dobrze to wykorzystać również przy stole i od małego wpajać im zasady savoir vivre. Warto więc wybrać sztućce, którymi maluch będzie chętnie pałaszował wszystkie posiłki.

Czym muszą wyróżniać się łyżki i widelce dla dzieci?

Przede wszystkim sztućce dla dzieci powinny być dobrze wyprofilowane i mieć nie za długie trzonki. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko ciągłego rozlewania czy upuszczania nabranego jedzenia. Oczywiście nie bez znaczenia jest również wygląd mini-zestawu. Maluchy chętnie sięgają po łyżki i widelce, które mają atrakcyjne dla nich zdobienia, np. rączkę zakończoną bajkowym wizerunkiem zwierząt, tak jak modele marki Hefra,.

Z jakiego materiału powinny być wykonane sztućce dla malców?

Zdecydowanie najlepsze dla dzieci są sztućce wykonane w całości ze srebra lub przynajmniej ze stali szlachetnej, dodatkowo posrebrzane, tak jak te, dostępne na www.hefra.pl. Dlaczego? Oczywiście nie chodzi tu tylko o ich piękny, wyjątkowo luksusowy wygląd, ale przede wszystkim o właściwości tegoż materiału. Srebro wykazuje wprost zbawienny wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu – ma działanie bakteriobójcze, a więc jest toksyczne dla bakterii, wirusów, glonów i grzybów. To niezwykle ważne w przypadku dzieci, które szczególnie narażone są na szkodliwy wpływ środowiska zewnętrznego. Spożywanie posiłków srebrnymi sztućcami może uchronić najmłodszych przed różnego rodzaju infekcjami i chorobami.