Wanna z drzwiami szklanymi? Tak, to możliwe!

3 miesiące ago admin 0

 

Aranżując łazienkę odwiecznym dylematem jest decyzja czy zdecydować się na proponowaną przez renomowaną firmę Krzemień kabinę prysznicową czy wannę. Każde z tych rozwiązań ma swoje dobre i złe strony. Prysznic jest korzystną propozycją dla osób żyjących aktywnie. Wanna zaś pozwala na długie chwile relaksu po ciężkim dniu. Jednak poza względami praktycznymi dla wielu osób coraz częściej znaczenie ma również estetyka. Dla tych, którzy rezygnują z prysznica i decydują się na łazienkę z wanną, projektanci mają ciekawa propozycję, jaką jest niepowtarzalna i bardzo oryginalna wanna z drzwiami szklanymi.

Wanna z drzwiami szklanymi i jej walory estetyczne

Wieczorny relaks w wannie jest jedną z przyjemniejszych chwil. Pozwala się odprężyć i chociaż na chwilę zapomnieć o stresie związanym z mijającym dniem. Poza atmosferą, na przykład w postaci zapachowych świec i relaksacyjnej muzyki, znaczenie ma również sama wanna. Miło przecież wejść do łazienki, która zaprojektowana jest zgodnie z naszym gustem. Ciekawą propozycją projektantów wnętrz jest wanna z drzwiami szklanymi. Doskonale się prezentuje i pasuje do wielu stylów aranżacyjnych. Klasyczny kształt wzbogacony jest oryginalną szklaną wstawką w postaci drzwiczek. Wanna z drzwiami szklanymi to swego rodzaju ukłon w stronę nowoczesności i szacunek dla tradycji jednocześnie.

 

Wanna z drzwiami szklanymi i jej walory praktyczne

Wanna z drzwiami szklanymi posiada również walory praktyczne. Model ten pozwala bowiem na posiadanie rozwiązania 2 w 1 – wanny i prysznica. Zintegrowane drzwi szklane łatwo transformują bowiem wannę w dostępny otwarty prysznic. To zatem rozwiązanie doskonałe dla osób, które mają małą łazienkę i nie mogą sobie pozwolić na wstawienie wanny i kabiny prysznicowej oddzielnie. Wanna z drzwiami szklanymi to także sprawdzone rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnością ruchową, gdyż dostęp do niej jest zdecydowanie łatwiejszy niż w przypadku modeli standardowych. Ponadto taka otwierana wanna doskonale sprawdzi się w mieszkaniach seniorów. Wraz z wiekiem codzienne czynność, jak na przykład właśnie wejście do wanny, stają się dla nich kłopotliwe. Tymczasem wanna z drzwiami szklanymi nie będzie generowała żadnych przeszkód, a poranna i wieczorna toaleta znów stanie się przyjemnością.