Wybór laptopa gamingowego

1 rok ago admin 0

Współczesny gracz komputerowy to persona zupełnie inna od pokutującego po dziś dzień stereotypu outsidera i okularnika w powyciąganym swetrze, który całe dnie spędza przed ekranem komputera w pokoju, do którego nie dochodzą promienie słoneczne. Obecnie tzw. gamerzy wychodzą do ludzi, spotykają się w swoim gronie, są po prostu aktywni w rzeczywistym życiu. To na ich potrzeby producenci laptopów z roku na rok wypuszczają na rynek coraz lepiej wyposażone urządzenia mobilne, które pozwalają fanom gier komputerowych grać również poza domem. Jak spośród laptopów dostępnych na www.sferis.pl wybrać taki, który stanowić będzie godną alternatywę dla komputera stacjonarnego? Wystarczy spojrzeć na kilka parametrów.

Ekran laptopa

Wszyscy gracze z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że im większy ekran tym lepiej. Niestety, w przypadku komputerów przenośnych trzeba zdawać sobie sprawę, z zupełnie naturalnych ograniczeń, co do wielkości monitora. Fizyczne wymiary oraz waga nie dają producentom zbyt dużego pola manewru. Zdaniem specjalistów ze sklepu Sferis do grania najlepiej nadają się laptopy 15-16 calowe. Ich waga nie przekracza bowiem trzech kilogramów, a urządzenia bez problemu mieszczą się w każdym plecaku lub torbie. A rozdzielczość? Cóż, im wyższa, tym cięższą pracę do wykonania ma karta graficzna. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się być rozdzielczość 1280 x 800 i 1366 x 768. Gra na nich jest komfortowa, a cena laptopa znacznie niższa.

Dysk twardy

W laptopach gamingowych możemy spotkać trzy typy dysków twardych – mechaniczne HDD o prędkości obrotowej 5400 obr./min lub 7200 obr./min oraz dyski SSD opierające się o pamięć flash. Te ostatnie są zdecydowanie najszybsze i najbardziej energooszczędne. Należy jednak liczyć się z dość wysoką ceną i mniejszą pojemnością niż w przypadku dysków HDD.
Wbudowana grafika
Wreszcie ostatni z omawianych parametrów i zdecydowanie najważniejszy z punktu widzenia graczy. Procesor, pamięć, dysk twardy – elementy te bez problemu można wymienić. Natomiast GPU producenci sprzętu gamingowego przeważnie na stałe wlutowują w płytę główną laptopa. Z tego względu, kupując przenośne urządzenie do grania przede wszystkim powinno się sugerować grafiką właśnie.