Zapisz się na kurs hipoterapii!

2 miesiące ago admin 0

 

Jeśli zawodowo lub hobbistycznie zajmujesz się rehabilitacją i chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje to Innowacyjne Centrum Szkoleniowe ICS ma doskonalą ofertę. Kurs instruktora rekreacji jeździeckiej hipoterapia, który upoważnia do pełnoprawnego wykonywania tego zawodu. Wystarczy odwiedzić stronę internetową www.szkoleniaics.pl, wybrać dogodny dla siebie termin i wysłać zgłoszenie.  

Czym jest hipoterapia?

Hipoterapia w dosłownym tego słowa znaczeniu oznacza leczenie ruchem konia. Jej celem nie jest zatem nauka jazdy konnej, ale oddziaływanie za pośrednictwem chodu konia na centralny system nerwowy, zmysły i stan emocjonalny pacjenta. W hipoterapii korzysta się głównie z jazdy stępem, gdyż ruchy ciała jeźdźca siedzącego na koniu w stępie są bardzo zbliżone do ruchów ciała idącego człowieka. Barki, kręgosłup i miednica poruszają się tak jak podczas chodu. Wpływa to na utrwalenie prawidłowej postawy pacjenta. Ponadto obcowanie z koniem uczy wrażliwości i opiekuńczości, ale także stanowczości i umiejętności podejmowania szybkich decyzji.

 

Dla kogo przeznaczona jest hipoterapia?

Po odbyciu kursu prowadzonego przez Innowacyjne Centrum Szkoleniowe ICS można pracować z osobami cierpiącymi na różne schodzenia. Hipoterapia pomaga w leczeniu chorób, zaburzeń i wad rozwoju. Daje dobre rezultaty m. in. w leczeniu spastyczności,  choroby Heinego-Medina czy autyzmu. Polecana jest również dla pacjentów z zaburzeniami integracji sensorycznej, z nadpobudliwością i reakcjami reaktywnymi, a także z zaburzeniami koordynacji, opóźnieniem mowy oraz dysfunkcją kości i stawów. Hipoterapia jest sugerowana zarówno przez lekarzy, jak i psychologów, pedagogów oraz rodziców. Nie ma lepszej rekomendacji!